ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14688249
*
nr 1468 8249
Spegel
Empirestil, 88x38 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
tisdag 24 maj 2022
kl 20:26:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/5 21:28:49
1
100 kr
18/5 20:12:48
2
500 kr
19/5 21:46:53
3
350 kr
19/5 21:46:53
2
400 kr (Budbetjänt)
19/5 21:47:00
3
450 kr
19/5 21:47:00
2
500 kr (Budbetjänt)
24/5 20:06:42
4
600 kr
24/5 20:13:22
2
700 kr
24/5 20:17:25
4
800 kr
24/5 20:21:04
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:02
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:54
-
3079 Spegel
1960-tal, Teak, 118x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:37
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:14
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1468 8249
Spegel
Empirestil, 88x38 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
tisdag 24 maj 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/5 21:28:49 | 1 | 100 kr |
18/5 20:12:48 | 2 | 500 kr |
19/5 21:46:53 | 3 | 350 kr |
19/5 21:46:53 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
19/5 21:47:00 | 3 | 450 kr |
19/5 21:47:00 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
24/5 20:06:42 | 4 | 600 kr |
24/5 20:13:22 | 2 | 700 kr |
24/5 20:17:25 | 4 | 800 kr |
24/5 20:21:04 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:02 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:54 -
3079 Spegel
1960-tal, Teak, 118x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:37 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:14